Oferta

Makijaż pernamentny

Makijaż pernamentny


Makijaż  permanentny nazywany  także  makijażem  trwałym  lub mikropigmentacją  -  polega  na  wprowadzeniu  pod  skórę  pigmentów (barwników), które implementuje się cieniutką,  jednorazową  igłą . Zabieg  nie  powoduje  większego dyskomfortu.

Makijażem permanentnym w Instytucie wykonuje się brwi oraz usta.

Przed makijażem permanentnym brwi (na 3 tygodnie przed) nie należy wykonywać intensywnych zabiegów złuszczających, regulować brwi, wykonywać toksyny botulinowej ( botoxu – na 2 miesiące przed, lepiej wykonać bezpośrednio po zabiegu, chyba, że jest ona wykonywana systematycznie i nie ma wpływu na umiejscowienie brwi , wtedy kolejność nie ma znaczenia)

Przed makijażem permanentnym ust jeśli kiedykolwiek uaktywniła się opryszczka należy przyjmować na 2 doby przed i po tabletki przeciwwirusowe.

Czas trwania zabiegu to około 2 h

W tym czasie najpierw omawiane są wskazania oraz przeciwskazania do zabiegu,  ustalana jest metoda, kształt i kolor oraz to jaki efekt docelowy można uzyskać u danej osoby. Następnie wykonuje się rysunek wstępny aby zwizualizować efekt docelowy.

Po akceptacji rysunku wstępnego  i  ustaleniu szczegółów wykonania makijażu linergistka rozpoczyna wprowadzanie pigmentu pod skórę. 

W trakcie pigmentacji, jeśli zachodzi taka potrzeba, aplikuje się krem zabiegowy zmniejszający uczucie dyskomfortu.

Bezpośrednio po zabiegu makijaż permanentny jest znacznie ciemniejszy niż pożądany efekt docelowy. Po kilku dniach następuje złuszczenie naskórka, makijaż na tym etapie gojenia może wyglądać nieestetycznie. Powstające w miejscu zabiegu strupki to naturalne następstwo gojenia się rany. Po około 2 tygodniach, kiedy skóra się wyłuszczy makijaż początkowo wydaje się bardzo jasny. Kolor stabilizuje się (ciemnieje) do 6 tygodni. Po tym czasie wykonuje się dopigmentowanie makijażu. Na tym etapie możliwe jest przyciemnienie makijażu, poszerzenie bądź delikatne zmodyfikowanie kształtu.  Dopigmentowanie jest opcjonalne, chociaż zalecane.

Czas trwania dopigmentowania to ok. 1h

 

Profesjonalnie wykonany makijaż permanentny utrzymuje się około 1,5 - 2 lat.
Warto podkreślić, że jego trwałość zależy od wielu czynników, w tym:

typu i kondycji skóry
braku opalania, właściwej fotoprotekcji
jakości barwników
głębokości wprowadzenia pigmentu
indywidualnej reakcji układu odpornościowego
właściwej pielęgnacji po wykonanym zabiegu
systematycznego dopigmentowywania

Należy  pamiętać,  że  po  wykonaniu  makijażu  permanentnego,  skóra  wymaga  specjalnej pielęgnacji.  Przede  wszystkim  należy stosować  się  do  zaleceń linergistki, ponieważ w przeciwnym razie mogą wystąpić skutki niepożądane.

NALEŻY przemywać codziennie obszar zabiegu czystą , przegotowaną i ostudzoną wodą.

NIE NALEŻY

odrywać strupków, myć miejsca zabiegu mydłem, mleczkami, tonikami, płynami micelarnymi, stosować kosmetyków pielęgnacyjnych (kremów itp.) ani kosmetyków kolorowych w miejscu pigmentacji aż do momentu zejścia strupków
nie korzystać z sauny i basenu (do 3 tygodni)
nie opalać się na słońcu oraz solarium (co najmniej 6 tygodni)
nie korzystać z innych preparatów niż te zalecone przez linergistkę

Przeciwskazania:

  1.  Ciąża i laktacja
  2. Niewyrównana cukrzyca
  3. Aktywna łuszczyca
  4. Aktywna opryszczka i pozostałe czynne zmiany skórne – grzybicze, wirusowe, bakteryjne
  5. Stan podgorączkowy, infekcje
  6. Przyjmowanie leków sterydowych i przeciwzakrzepowych
  7. Rany w miejscach poddawanych zabiegowi
  8. Nowotwory (zabieg można wykonać minimum rok po zakończeniu leczenia za zgodą lekarza)
  9. Świeże blizny w miejscach poddawanych zabiegowi (należy odczekać minimum rok, aby móc wykonać w danym miejscu makijaż permanentny)
  10. Świeżo wykonane zabiegi z zakresu medycyny estetycznej (makijaż permanentny można wykonać minimum po 1 miesiącu od zabiegu/zabiegów)
© 2017 Studio Urody Rosso Beauty Kamila Kuśmierek. All Rights Reserved. Designed By Studio Urody Rosso Beauty