Oferta

stylizacja rzęs

stylizacja rzęs


Większość kobiet marzy o długich, podkręconych i gęstych rzęsach. Istnieją sposoby na to, aby móc się takimi cieszyć. Zagęszczanie i przedłużenie rzęs cieszy się coraz większym powodzeniem.

Zalety zabiegu:

• oczy wyglądają na większe
• sprawiają, że rzęsy są gęste, długie i podkręcone
• kobiety oszczędzają czas, który przeznaczały na makijaż
• nie trzeba malować rzęs, które są ciemne, gęste i długie
• nie mają wpływu na kondycję naturalnej rzęsy – jeśli sztuczne rzęsy wykonane są z dobrej jakości materiałów
• spektakularny efekt utrzymuje się na rzęsach nawet 5 – 6 tygodni

Czy zagęszczanie rzęs jest bezpieczne?

Zagęszczanie rzęs jest bezpieczne. Ryzyko podrażnień jest znikome. Po aplikacji rzęs można korzystać z basenu i nosić soczewki. Należy jednak pamiętać o odpowiednim dbaniu o zagęszczone rzęsy – delikatnym, ale dokładnym demakijażu i rozczesywaniu ich. Wówczas efekt będzie się utrzymywał dłużej.

Zabieg przedłużania rzęs i zagęszczania trwa ok. 2 godzin. Wszystko jednak zależy od długości i gęstości naturalnych rzęs. Efekt utrzymuje się nawet do 5-6 tygodni, jednak poleca się, aby uzupełniać rzęsy mniej więcej co 3 tygodnie.

Zagęszczanie rzęs poleca się szczególnie osobom, których rzęsy są bardzo jasne, rzadkie i krótkie. Żaden tusz do rzęs nie pozwoli im osiągnąć efekty tak gęstych i długich rzęs. Poza tym zaoszczędzą one czas, który do tej pory przeznaczały na codzienny makijaż. Metoda zagęszczania 1:1 daje bardzo naturalne efekty, a metody objętościowe (2D, 3D, 4 D, 5D, 6D) spektakularną metamorfozę wizerunku.

Przeciwwskazania

Zagęszczanie rzęs jest bezpieczne, ale trzeba brać pod uwagę cechy naszej skóry. Jedna jest bardziej wrażliwa, druga mniej, a jeszcze inna ma duże skłonności do alergii. Głównymi przeciwwskazaniami do zabiegu są:

• choroby skóry
• choroby alergiczne oczu
• brak rzęs
• zespół suchego oka
• jaskra, zaćma
• zapalenie spojówek
• jęczmień
• opryszczka na ustach
• uczulenie na klej do rzęs

Przed zabiegiem
Najważniejsza rzecz, o której należy pamiętać przed wizytą, to brak makijażu na rzęsach i powiekach - najlepiej wykonać w domu dokładny demakijaż, tak by po przybyciu do salonu od razu przejść do zabiegu. Samo przedłużenie rzęs trwa 2 – 2,5 godziny. Z racji tego, że zabieg bywa czasochłonny, poleca się przyjść na niego najedzonym i wypoczętym.

Po zabiegu

Przez dwie doby po wykonaniu zabiegu należy pamiętać o kilku zasadach, by nie naruszyć rzęs, a tym samym zapewnić im jak najdłuższą trwałość. Jedną z nich jest unikanie dużej wilgoci, pary wodnej, ciepła suszarki lub wystawiania rzęs na działanie strumieni wody (np. pod prysznicem). Może to osłabić działanie kleju i sprzyjać szybszemu odpadaniu rzęs.

Płyn do demakijażu należy zamienić na lekki i nietłusty płyn micelarny (nie powinny być to płyny dwufazowe lub olejki, by nie obciążać rzęs), a samo usuwanie makijażu powinno być wykonywane bardzo delikatnie. Należy też zwracać uwagę, by nie dotykać i nie pocierać oczu - można tym samym naruszyć strukturę doklejonych rzęs oraz zdeformować ich wygląd. Efekt pięknego wachlarza rzęs utrzymuje się średnio ponad miesiąc, dlatego po tym czasie warto udać na uzupełnienie ubytków.


Metody przedłużania i zagęszczania rzęs:

Metoda 1:1

Metoda polega na doklejeniu syntetycznej rzęsy do rzęsy prawdziwej (w proporcji - jedna rzęsa syntetyczna do jednej prawdziwej). Metoda ta pozwala zagęścić, wydłużyć i przyciemnić rzęsy. Rzęsy dobiera się i stylizuje na podstawie układu rzęs naturalnych każdej osoby. W zależności od potrzeb, można podkręcić rzęsy, otworzyć optycznie oko, wydłużyć kąciki oczu. Rzęsy syntetyczne przykleja się do wszystkich dorosłych rzęs, a następnie systematycznie uzupełnia na pozostałych. Rzęsy doklejane mogą być syntetyczne ( z włókien poliestrowych) lub naturalne ( z włosia norki syberyjskiej).

Metoda objętościowa – 2D, 3D, 4D, 5D, Russian Volume

Przedłużanie rzęs metodą obiętościową to dodanie rzęsom objętości za pomocą kilkukrotnego ich pomnożenia. Istnieją różne wersje metod objętościowych - ich dobór uzależniony jest od preferencji klientek i oczekiwanego rezultatu. Może być on delikatny i naturalny, a może być spektakularny i bardzo widoczny.

Przedłużanie rzęs 2 do 1 (2:1), czy aplikacja 3 do 1 (3:1) lub zagęszczenie 4 do 1 (4:1) polega na doklejaniu do rzęsy prawdziwej odpowiednio dwóch, trzech lub czterech rzęs sztucznych. Są one wykonane z ultra lekkiego tworzywa (mogą być to rzęsy jedwabne, z futra norek syberyjskich lub syntetyczne), które nie obciąża i nie uszkadza rzęs naturalnych. Rzęsy dopasowuje się do kształtu oka klientki, by utrzymać maksymalnie naturalny i piękny efekt. Im więcej rzęs doczepionych, tym bardziej spektakularne i wyraziste spojrzenie. Uzyskany efekt utrzymuje się na powiekach od czterech do nawet siedmiu tygodni.

Metoda Russian Volume, gwarantuje naprawdę spektakularny efekt, a oko zyskuje zupełnie nowy wymiar. Dzięki przedłużaniu tym sposobem, rzęsom nadana jest maksymalna objętość.

Do jednej rzęsy naturalnej przykleja się kępkę kilku rzęs sztucznych (nawet 6 do 10 rzęs w kępce), przy czym wybiera się rzęsy najlżejsze , by przy dużej ich ilości nie obciążyć powieki i nie zniszczyć naturalnych rzęs. Nie tylko świetny efekt jest zaletą tych metod, ale też zupełnie bezbolesny zabieg, brak negatywnego wpływu na kondycję rzęs prawdziwych i długo utrzymujący się efekt.

 

Lifting rzęs

Lifting rzęs to nieinwazyjny zabieg polegający na naturalnym podkręceniu i pogrubieniu rzęs. Podczas liftingu dolne rzęsy odseparowane są od górnych. Na górną powiekę nakleja się silikonową formę, która służy do ustalenia kształtu oraz stopnia podkręcenia włosków. Następnie na rzęsy nakłada się specjalny preparat, który utrwala wybrany skręt. Następnym krokiem jest wykonanie henny, by nadać rzęsom kolor głębokiej czerni. Na zakończenie zabiegu nakłada się na rzęsy odżywkę.

Po zabiegu nie należy moczyć rzęs przez 24h.

Czas trwania zabiegu : około 1h

© 2017 Studio Urody Rosso Beauty Kamila Kuśmierek. All Rights Reserved. Designed By Studio Urody Rosso Beauty